Житомир відсвяткував Пасху

5
Ваша оценка: Нет Средняя: 5 (1 голос)

«…Бо наша Пасха, Христос, за нас у жертву принесений» (1 Послання до Коринтян 5:7).

В неділю 1 травня християни Житомира відсвяткували Пасху. Вже багато років це свято з’єднує вірян різних церков та конфесій. І цього року із сцени вітали з Пасхою і благословляли житомирян разом і православні, і католики, і євангельські священики. Групи прославлення з різних церков співали святкові пісні. І люди, які зібрались навколо сцени, не бачили відмінностей у тих, хто стояв поруч – всі прийшли на спільне свято, щоб подякувати Богові за Сина Його Ісуса Христа.

Нам є за що молитися і дякувати Богові, бо нема більшого благословення ніж те, коли всі священики разом в єдності моляться за своє місто, народ і країну.

Першою запросили до слова начальника управління по зв’язках з громадськістю, прес-секретаря міського голови Рибак Анастасію:

  • Дорогі житомиряни і гості міста! Маю честь привітати вас від імені міського голови Сухомліна Сергія Івановича. Він, нажаль, не зміг взяти участь у сьогоднішньому відзначенні Великодня, але передав вам привітання із святом та побажання: «Нехай Великдень принесе у ваші домівки мир та спокій, щастя та радість. Затишку вашім родинам, добра, мудрості, сил, натхнення і здійснення всього задуманого!».

Пастор церкви християн віри євангельської «Заповіт Ісуса Христа», єпископ Центру об’єднання християнських євангельських церков України Олександр Дехтяренко запропонував розпочати святкування з молитви «Отче наш». 

Надалі пастор Олександр привітав всіх присутніх та звернувся до них із словами благословіння:

  • Христос воскрес! Дорогі браття та сестри! Сьогодні ми разом зібрались тут – православні, католики та протестанти. І кожен рік, коли ми виходимо сюди на Різдво та Пасху, ми заявляємо в духовний світ, що ми поважаємо та підтримуємо один одного, маємо один до одного братерську любов. Віками диявол, ворог душ людських, зводив розбрат між церквами, кажучи неправду, звинувачуючи, наводячи всякі наклепи і брехню. Але ми живемо в останні часи, і кожний повинен зважити, чи підемо ми на небо, коли за Церквою повернеться Ісус. Пасха – це Христос, Який помер за нас, щоб нас з’єднати. То ж я молю Отця небесного, аби між нами не було розбрату, як сталося в нашій країні між сходом та заходом. Хай Божа милість буде в нашій державі та в церкві. Аби ми благословляли один одного і в єдності просили милості і миру для нашої землі. Помилуй нас, Господь, бо ми всі Твої діти.

Житомирян привітав Керуючий Житомирською єпархією УПЦ Київського патріархату архієпископ Житомирський та Овруцький Ізяслав:

  • Христос воскрес! Ми святкуємо Христове воскресіння. Це біблійне свято. Але у ці дні на сході країни воюють наші браття з сильним агресором. І чи можемо ми сьогодні святкувати радісно? В Євангелії від Івана в 20 розділі написано, що нехай серце ваше зрадіє воскресінню, і ніхто не відбере у вас тієї радості. Тому ми святкуємо і радіємо Христовому воскресінню, бо Христос через Своє воскресіння переміг смерть і гріх. Він приніс нам зняття гріхів через покаяння і дарував життя вічне тим, хто вірує в Нього. Тому я вітаю всіх вас із святом Воскресіння! Святкуємо разом і дбаємо про тих, хто захищає нашу свободу.

Настоятель парафії святої Софії римсько-католицької церкви Житомира отець Віктор Маковський також привітав всіх, хто зібрався цього дня на святкування Пасхи у Житомирі:

  • Христос воскрес! Ми всі єднаємось у визнаванні істини, що наступила перемога життя над смертю, святості над гріхом, перемога Христа над дияволом, що звершене наше спасіння. Якщо Христос не воскрес, сто марна проповідь наша і марна віра наша. Але ми знаємо, що Христос воістину воскрес! І сьогодні вся земля радіє, бо та людська натура, понівечена гріхом, є відродженою такою дорогою ціною – смертю Сина Божого. Я всім вам бажаю відчути пасхальну радість в час, коли Бог допустив для нас випробування війною. Христос каже, що Він дає нам мир. Мир – це не тільки стан без війни. Це стан любові. Возлюби Господа Бога твого всім серцем твоїм, всією душею своєю, всім єством своїм. А ближнього свого – як самого себе. І сьогодні, переживаючи цю Пасху, ми повинні навчитися любити, благословляти і прощати. Маємо бути християнами у цьому світі всім своїм життям. Нехай Боже благословення зійде на наш край!

Католицька молодь помолилась молитвою латинською мовою, якою моляться в пасхальний час.

Із словом для привітання до житомирян звернувся протопресвітер Житомирського протопресвітеріанства Київської архієпархії української греко-католицької церкви отець Віталій Сидорук:

  • Ми сьогодні зібралися всі разом, щоби бути причасними до святкування великого свята Воскресіння Христового. Це свято є дуже змістовним. Воно показує нам, як Бог виводить нас від гріха до святості, від смерті до життя. Воно дає нам зрозуміти, як часто ми буваємо далеко від Бога, і як близько Бог є до нас. Я вітаю всіх вас сьогодні із цим днем, бо цей день Бог дає кожному з нас можливість стати іншим. Воскресіння – це не тільки торжество вічного блаженства після смерті, це переміна життя кожного з нас вже сьогодні. Христос воскрес, бо любить кожного з нас, і хоче, щоб ми були щасливими. Завжди звертайтеся до Бога, і молиться так, як умієте. Хай це свято наповнить нас великою радістю і любов’ю.

Також житомирян привітали пастор церкви «Перемога» Віталій Осипчук, пастор рабин християнської єврейської громади Сергій Пінчук, пастор рабин житомирської месіанської громади Борис Пушкель, пастор Василь Дехтяренко, отець Микола з житомирської старообрядницької церкви Покрови святої Богородиці православної поморської церкви в Україні.

Сьогодні священики говорять про Пасху, яку ми святкуємо в цей день, але це свято має бути кожного дня в наших серцях. Нам треба усвідомлювати те, що Ісус Христос зробив для нас. «Христос воскрес», – кажемо ми, і Він дійсно воскрес для нашого оправдання майже дві тисячі років тому. Але вже настають останні часи, коли Він прийде за Своєю Церквою. Будьте чесними із собою, щоб бути частиною церкви, а не тільки частиною цього святкування.

Ми чуємо слово Боже в церквах, з екранів ТВ, кожен в своєму домі має Біблію. І нам вже час навчитися розрізняти те, що написане в слові Божому і що є людською традицією. Щоб одного разу, коли ми, виповнивши всі традиції і вважаючи себе спасенними, не почули від Господа: «…Я ніколи не знав вас… Відійдіть від Мене» (Від Матвія 7:23). Бо не виконали Його волю, а лише людські традиції.

Ми говоримо «Христос воскрес!», але чи воскрес Він у вашому серці?

 

 

Тамара Лозовик

Прес-центр церкви «Заповіт Ісуса Христа»

Категория: