В храмі церкви "Заповіт Ісуса Христа" пройшла міжконфесійна пасхальна пресс-конференція

5
Ваша оценка: Нет Средняя: 5 (2 голосов)

Уже 12-й рік поспіль в Житомирі представники різних конфесій - православні, католики і протестанти - спільно святкують Пасху на головних майданах міста, а цьогоріч захід відбудеться 15 квітня біля облдержадміністрації. Як розповіли на прес-конференції організатори, такий захід насамперед відрізняється від релігійного відзначення свята Воскресіння Ісуса Христа в церквах різних конфесій тим, що це дійсно святкування, а не молитва і традиційні обряди. Крім цього приєднатися до нього можуть абсолютно усі, незалежно від віри.

Керуючий єпархією УПЦ КП єпископ Житомирський і Овруцький Ізяслав наголосив на тому, що святкування призначили на той день, коли виряни усього світу вже можуть сказати "Христос Воскрес!", тобто парафіяни кожної конфесії зустріли Пасху. - Не всі разом відзначають Пасху, але ми можемо разом, на одній площі, в одному місці зустрітися і відсвяткувати це свято, а заразом сказати "Христос Воскрес", - сказав Ізяслав. - Ми не забуваємо, що Пасха перш за все релігійне свято, але ми нагадуємо, що каже про це Святе Письмо і повідомляємо про це усе місто.

Римо-католики, які відзначили Пасху минулої неділі, також візьмуть участь у святкуванні. Як зазначив на прес-конференції епископ Київсько- Житомирської дієцезії РКЦ Віталй Скоморовський, головне не дата, а саме відзначення цієї великої події - воскресіння Ісуса Христа. Головним організатором вкотре виступає церква "Заповіт Ісуса Христа", проте свято вони організовують у співпраці і з православними , і з католиками, представники яких були на конференції, та з іншими конфесіями. - Житомир - унікальне місто, одне з небагатьох, де вдалося налагодити добрі, братські стосунки між різними конфесіями. Часто в інших містах України у мене просять поділитись досвідом організації таких заходів, - розповів пастор церкви "Заповіт Ісуса Христа" Олександр Дехтяренко.

Він додав, що за 12 років проведення таких спільних святкувань в Житомирі не було жодного випадку якихось непорозумінь чи конфліктів. Розпочнеться святкування на майдані Корольова о 14.00 з дитячої програми, а о 16.00 - буде урочисте відкриття, вітальне слово, а потім концерт за участю музичних і танцювальних колективів. Долучитися до свята може кожен. За словами пастора церкви "Заповіт Ісуса Христа" Олександра Дехтяренко, щорічно свято відвідують 3-5 тисяч житомирян. Для них окрім святкової програми ще й готують подарунки, які надали різні благодійні та спонсорські організації. Загалом же, свято - ініціатива представників різних конфесій, яку реалізовують на волонтерських засадах та за кошти з пожертвувань.

Юлія Демусь

http://20minut.ua

Категория: