Свято Різдва в Житомирі

0
Ваша оценка: Нет

На дворі справжній різдвяний мороз, яскраве сонце на чистому синьому небі. Після похмурих днів така погода сама по собі задоволення. Але головна подія цього дня – це святкування Різдва Христового на центральній площі міста. І мороз не перешкода тому, щоб Христос почув наші молитви.

Ще до початку святкування Різдва на центральній площі міста, молитви були звершені на п’яти «воротах» – на під’їздах до Житомира з інших міст.

 

 

 

 

 

 

 

 

Рівно о шістнадцятій розпочалось святкування.

Першою хор заспівав пісню про радість народження Спасителя для всіх людей:

                    Нова радість стала, яка не бувала.

                    Над вертепом зірка ясна увесь світ осіяла.

                    Де Христос родився…

Святкове зібрання розпочав пастор церкви «Заповіт Ісуса Христа» Олександр Дехтяренко.

«Ми тут збираємось не тільки для того, щоб привітати один одного, порадіти. Ми збираємось для того, щоб звершити молитви, говорити Слово Боже, славити Бога. Все це мають робити праведники. Праведники – це ті, хто повірили в Ісуса Христа, як свого Спасителя, і вірою отримали спасіння. Ми з вами, всі, хто прийшли відсвяткувати день народження Сина Божого, Ісуса Христа, праведники по вірі.

В Україні є сотні і тисячі праведників, які не припиняють свої молитви за Україну під час цієї війни, щоб вона не дійшла до цього місця, щоб були живі наші захисники. Бо не фізична зброя, а духовна перемагає в будь-якій війні. Бог чує молитви праведних і відповідає на них, і Він дав нам право звершувати ці молитви.

Господи, просимо в Тебе милості, щоб нам бути вірними і використовувати нашу духовну зброю – молитви та пости. Помилуй наш народ і прости нас за гріхи наші. Почуй молитви дітей Твоїх в усіх церквах. Хай в ці дні, коли ми святкуємо Різдво Христове, люди усвідомлять, що Ти наш Спаситель і наш Господь. Змилуйся, щоб люди покаялись і відвернулись від своїх гріхів.

Господи, відверни від нас війну, біду і горе.

Благослови Президента, уряд і всіх, хто обраний для правління в містах та селах, щоб вони робили добрі справи, доки їх час. Дай їм мудрості, щоб вони мали страх Божий, звершуючи своє служіння народу України».

Христос народився! Славімо Його!

Архієпископ Житомирський і Овруцький Ізяслав сказав, що Різдво Ісуса Христа – велике і радісне свято, але сьогодні воно затьмарене війною:

«Наші вороги хочуть знищити нас і нашу державу. Христос сказав «Мир Мій даю вам» і «Я є любов». Але у війні нема ні миру, ні любові.

Ми тут зібралися, щоб дати відсіч ворогам і просити допомоги в Бога. В Біблії написано: «І сказав Мойсей до народу: Не бійтеся! Стійте, і побачите спасіння Господа, що вчинить вам сьогодні». Господи, хай Твій захист, який був на народі Мойсея, буде і на нас. Погуби неправедні наміри тих, хто йде на нас війною. Бажаю всім нам миру. І хай там, звідки почалась війна, проповідується Слово Боже, щоб вони розуміли, що чинять великий гріх. Дай їм каяття і спасіння».

Христос народився! Славімо Його!

Пастир месіанської общини Сергій Пінчук:

«Народився Той, Хто ціною Свого життя викупив кожного від пекла. Хай милість Божа увійде в кожне серце. Хай мир Божий прибуде в наших серцях, домах, в нашій країні.

Хай слово Боже поширюється по всій землі і увійде в серця тих людей, які ще не знають Ісуса. Змилуйся, Боже, над народом України, щоб ми руки свої тягнули не до зброї, а до неба, шукаючи в Тебе мира і сили. Боже, благослови цей рік».

Христос народився! Славімо Його!

Пастир Василь Дехтяренко:

«Христос народився! Ісус живий, Він Спаситель. І ми Божі діти.

Дай, Боже милостивий, покаяння Україні! Якщо весь народ покається, Ти відженеш зло, даси нам миру, благословення, процвітання. Нехай кожна сирота і вдова будуть наповнені Твоєю любов’ю».

Христос народився! Славімо Його!

Пастир месіанської общини Борис Пушкель:

«Є таке єврейське слово – шалом. Це не просто мир, а благословення Боже, образ мислення праведника та Божа благодать. Давайте це слово проголосимо на Україну та на всіх нас.

Боже, хай Твій шалом наповнить наші серця, прийде в нашу Україну, в кожен дім. Хай наші вороги змиряться і покаються перед Тобою».

Христос народився! Славімо Його!

Пастир Олександр Щербина:

«Святе Письмо каже, що Христос народився – для нас. Він сказав, що прийшов спасти народ Свій через покаяння у гріхах, щоб дати нам життя і мир. Наш Спаситель живий і сьогодні, і буде з нами вовіки.

Якщо ти ще на знаєш Ісуса, то сьогодні Він стукає в твоє серце, щоб ти запросив Його бути твоїм Спасителем, щоб вести тебе по життю серед всього, що відбувається у світі. Він ніколи тебе не покине, що б не відбувалось в твоєму житті».

Христос народився! Славімо Його!

Пастир Павло Якубенко:

«Нас об’єднує наш Отець Небесний. В єдності прошу помолитися за людей, які залишились на узбіччі життя. Господи, увійди в їхні серця і вкажи їм шлях, що веде до життя вічного».

Христос народився! Славімо Його!

Пастир церкви «Перемога» Віталій Осипчук:

«Запрошую вас звершити молитву за єдність церков.

Ми молимось, Батько мій Небесний, щоб Ти благословив Україну, щоб весь народ змирився і творив Твою волю. Господи, бережи серця віруючих в єдності та любові. Ми відрікаємось від усіляких образ, непрощень.

Ми проголошуємо зцілення від болю в життя та серце кожного. Поможи всім тим, хто шукає захисту, знайти його в Тобі».

Христос народився! Славімо Його!

Служитель церкви «Дім Христа» Олег Зинов’єв:

2Хроніки 7:14: «І впокоряться люди Мої, що над ними кличеться Ім’я Моє, і помоляться, і будуть шукати Ім’я Мого, і повернуть зо злих своїх доріг, то Я вислухаю з небес, і прощу їхній гріх, та й вилікую їхній Край!».

«Нашому місту і всій країні потрібне духовне переродження. Нехай зміниться духовний фон, духовна атмосфера в країні, в нашому місті, щоб у всьому давали славу Господу. Хай кожна людина пізнає свого Спасителя».

Христос народився! Славімо Його!

Пастир Сергій Пінчук проголосив молитву благословення, яка давніша від молитви «Отче наш»:

Числа 6:24: «Нехай Господь поблагословить тебе, і нехай Він тебе стереже! Нехай Господь засяє на тебе лицем Своїм, і нехай буде милостивий до тебе! Нехай Господь зверне на тебе лице Своє, і хай дасть тобі мир!».

Пастир Олександр Дехтяренко подякував всім, хто прийшов на свято, не злякався морозу:

«Ми змогли в єднанні, а не в протиріччі звершити ці молитви. Віримо, що Божа добра рука буде на нашому народові, на землі Житомирщини та всієї України. І ми будемо продовжувати молитися цей рік, щоб війна закінчилась нашою перемогою».

Вже чотирнадцять років поспіль наприкінці святкового зібрання, всі присутні звершують молитовну ходу, тричі проходячи навколо центральної площі. Протягом цієї ходи священик проголошував слова благословення на людей, на місто, на Україну.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ще декілька святкових пісень завершили свято в Житомирі. Але народження та воскресіння Ісуса має змінювати наші серця кожен день.

                    - Ой Ти, Царю, Царю, небесний Владарю,

                    Даруй літа щасливії цього дому господарю.

                    Цьому господарю, всій його родині,

                    Даруй літа щасливії нашій славній Україні!

                    В мирі проводити, Тобі угодити

                    І з Тобою в Царстві Твоїм на вік віків жити!

Ми увійшли до нового року ходіння перед Господом, служіння Йому. Благослови нас, Боже, щоб ми були здатні прожити гідно цей рік.

Ми в радості святкуємо день народження Ісуса Христа, Який прийшов на землю в образі людини, будучи Богом за своєю суттю. Якщо дата святкування Різдва служить певним розділенням між християнами різних конфесій, то сам факт служить чинником об'єднання усіх християн навколо Імені Ісуса. Він забрав наші гріхи і дарував спасіння усім людям. Ісус Христос став останнім посередником між Богом і людиною. Принісши Себе в жертву за гріхи всього світу, Він відкрив дорогу в Небеса кожній людині.

Якщо ти потребуєш в своєму житті Божої підтримки, і твоє серце наповнене каяттям, то прочитай цю просту молитву та приєднайся до церкви, де проповідують живе Слово Боже.

«Дорогий Ісус Христос! Увійди в моє серце, стань моїм Спасителем. Я потребую Тебе. Веди мене по цьому життю до життя вічного. Ти є шлях, істина та життя. Я дякую тобі, що Ти прощаєш мої гріхи. Амінь!».

 

Тамара Лозовик

Фото Андрія Комарова та Андрія Дубнюка

Прес-центр церкви «Заповіт Ісуса Христа»

Категория: