Спільна молитва житомирян за мир в Україні

0
Ваша оценка: Нет

 

15 березня о 15 годині представники майже всіх релігійних громад Житомиру зібралися на центральній площі міста для того, щоб показати свою єдність перед спільною загрозою з боку Росії. Адже в нас один Бог, в якого ми просимо заступництва. Католики, православні та протестанти прийшли, не зважаючи на негоду, сильний вітер та дощ. На нашвидкуруч зроблену сцену піднялися священики різних конфесій, але служителі одного Бога.

Пастир Олександр Дехтяренко запропонував розпочати зібрання молитвою, якою моляться всі християни – «Отче наш».

Далі слово було надане отцю Віталію з римсько-католицької церкви.

- Хто ти такий, що боїшся смертної людини, сина чоловіка, що як трава минається. Ти забуваєш Господа, Творця свого, Який розпростер небо, заснував землю. І тремтиш увесь час щоденно перед люттю гнобителя (з Ісаї 51 гл.). Дорогі брати і сестри! Ми зібрались для того, щоб просити миру для нашої країни і милосердя. Серця багатьох людей наповнює страх перед завтрашнім днем, який є непевним. Але правда є в тому, що завтрашній день ніколи не був певним. Певною є тільки вірність нашому Господу. Певним є його милосердя. Тому ми хочемо покладатися на Нього і Його просити про милосердя для кожного з нас. Щоб наші серця були сповнені мужності, миру, спокою і великим довір’ям нашому Господу.

Разом з сестрою Гелею всі присутні на площі в єдності багаторазово просили в Бога: «Заради Його тяжких страждань будь милосердним для нас та цілого світу».

Наступний священик запропонував помолитися молитвою блаженного Іоанна Павла ІІ: «Боже, Сотворітелю світу! Ти кожне творіння оточуєш Своєю батьківською опікою і керуєш ходом історії, щоб вона осягнула свою мету спасіння. Ми бачимо твою батьківську любов, коли ти пом’якшуєш затверділість людини та відкриваєш роздертий конфліктами та боротьбою світ на примирення. Відмоли для нас чудо Твого милосердя. Зішли Свого Духа, щоб Він діяв в глибині наших сердець. Щоб вороги дозріли до діалогу, противники потиснули один одному руки, а люди жили в згоді. Господи, допоможи нам щиро прагнути істинного миру, який припиняє суперечки. Любов, яка перемагає ненависть. Пробачення, яке обеззброює помсту. Через Христа, Господа нашого. І хай вас благословить і береже Бог Всемогутній Отець, Син і Дух Святий. Амінь!»

Отець Илля, православна церква, київський патріархат, нагадав, що і цей час може допомогти людини примиритися з Господом: «Господь Ісус Христос, коли зустрічався з учнями, з людьми, говорив такі слова: «Мир Мій даю вам. Мир Мій залишаю». Зараз живемо в тяжку годину, коли мир є хистким. Зараз час посту – особливий час, коли ми можемо приготуватися до того, щоб прийняти Ісуса Христа в своє серце і в своє життя».

Закінчуючи зібрання пастор Олександр нагадав: «Ця молитва не закінчується на площі. Двері церков не зачиняються. Кожного дня ми звершуємо молитви. Будемо продовжувати молитися, і я вірю, що перемога буде за нами. Тому що Той, хто за нас, Він більше того, хто в мирі».

Зібрання завершилось молитвою, з якої й почалось:

Отче наш, сущий на небесах!

Нехай святиться Ім'я Твоє,

нехай прийде Царство Твоє,

нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі.

Хліба нашого насущного дай нам кожен день.

І прости нам борги наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим.

І не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого.

Бо Твоє є царство, і сила, і слава навіки.

Амінь.

Категория: