Різдво в Житомирі православні, католики та протестанти святкували разом

5
Ваша оценка: Нет Средняя: 5 (1 голос)

7 січня на площі Корольова в Житомирі зібралися віруючі різних християнських конфесій, щоби разом відсвяткувати Різдво. Кожен священик привітав зібрання зі святом, приготував слово та благословення, яке проголосив зі сцени на народ, на місто та на всю Україну.

Відкрив святкове зібрання пастир євангельської церкви «Заповіт Ісуса Христа», єпископ центру об’єднання християнських євангельських церков України Олександр Дехтяренко:

-  Вітаю вас, браття і сестри! Вже сімнадцятий рік ми збираємось на центральній площі міста, щоб звершити богослужіння. Можливо, воно не дуже схоже на те, до якого ви звикли у своїй церкві. Але нас єднає один Бог Отець, Син і Святий Дух.

Я вірю, що, завдяки єднанню між церквами, Бог дав нам благодать і милість на цій землі жити в мирі. Ми поважаємо один одного – православні, католики, протестанти, бо в нас є спільна мета, щоб всі спаслись. Хай нас єднає одна мета, а методи не розділяють.

Запрошую вас розпочати святкове зібрання молитвою, звертаючись до одного Батька Небесного, якою моляться всі християни – «Отче наш».

Я хочу разом з вами просити, щоб Бог простив гріхі нашого народу та наших правителів: «Милосердний Отче, змилуйся над нами, продовжуй дні Твого милосердя і благополуччя на наш край. Прости і помилуй наших правителів і дай їм покаяння глибоке і щире, доки є час. Молю і прошу, хай Твоя ласка дасть їм мудрість, у страсі Божому, щоб вони служили народові, як слуги.

А нас, як народ Божий, благослови виконувати заповіді, любити Бога всім серцем, всією душею. А також любити один одного, як самого себе.

Помилуй нас і благослови. В ім’я Отця і Сина і Святого Духа. Амінь!».

Христос народився! Славімо Його!

Протопресвітер Житомирського протопресвітеріанства Київської архієпархії Української Греко-католицької церкви отець Віталій Сидорук:

Вітаю вас з цим великим святом Божого милосердя, святом Христового Різдва. Ми зібрались сьогодні тут всі такі різні, але нас єднає наш Бог, Який в цей день народився.

Нам сьогодні трохи холодно і не дуже комфортно, але холод – то є ознака Різдва, бо Різдво Христове було в холод. Бог прийшов до нас, людей, але Йому не знайшлось серед нас місця. Все, що Він від нас дістав, – це холод наших сердець.

Він знайшов Своє пристановище у яслах, у вертепі (печері), де тварини дали Йому тепло і затишок, який не могли дати ми, люди. Нехай цей холод нагадає нам, що нам бракує тепла, і нехай наше серце поділиться теплом з іншими.

Ми часто шукаємо Бога, піднімаємо свої очі високо в небо і кличемо, але забуваємо, що Він тут, серед нас. Хай наше серце завжди буде гарячим, а віра гучною. Хай Господь благословить всіх нас радістю, щастям!

Христос народився! Славімо Його!

На свято був запрошений настоятель кафедрального собору святої Софії отець Ярослав, але за станом здоров’я він не міг бути присутнім. Замість себе він спорядив свого заступника, вікарного священика.

Дорогі браття і сестри, хочу від імені римо-католицької церкви привітати вас з радісним чудовим святом Різдва Христового. Христос народився!

Не важливо, за яким календарем ми святкуємо це свято, – за юліанським чи григоріанським, коли є любов поміж нами. Я тішуся тим, що ми тут зібралися і разом молимося.

Ісус бачить ваш погляд – всіх братів і сестер з різних церков, бачить, з якою любов’ю ви дивитесь на Нього. І Він хоче через нас цю любов розповсюдити по всій Україні, по всій землі.

Христос народився! Славімо Його!

Керуючий Житомирською Єпархією Української православної церкви Київського патріархату, Архієпископ Житомирський і Овруцький Ізяслав.

Христос народився! Славімо Його!

Сьогодні ми святкуємо Різдво Христове, коли Господь прийшов до нас як людина. Він з'являвся до людей в іншому вигляді, але люди Його не розуміли. У Старому Заповіті написано, що Він приходив шелестом вітру, вогняним стовпом, але люди не могли з ним спілкуватися. Тоді Він вирішив прийти так, щоб народ міг прийняти те, що Він хотів сказати. І Він втілився через Діву Марію в маленьке Дитятко, і ріс, як всі діти, для того, щоб, коли прийде час, піти і сказати людям – робіть добро і не грішіть.

За гріхи нас Бог карає хворобами, невдачами. Але якщо грішить суспільство, то наслідком стають війни. Чому? Аби всі люди в Україні служили Господу і жили за Божими заповідями, у нас би не було війни. Не було б війни також, коли б наші вороги сказали – ми християни, ми знаємо заповідь, що вбивати людей – гріх. Таким чином, на нас прийшли не християни, а безбожники, що прикриваються православ'ям.

Господи, прости нам і прости їм, бо вони не відають, що роблять.

Христос прийшов у наш світ, щоб ми жили за Його Заповідями, і тоді Він дасть нам мир і щасливе життя, щоб ми могли жити достойно і мати гідних правителів.

Христос народився! Славімо Його!

Священик української автокефальної православної церкви Володимир Сітницький:

Народження Ісуса Христа – це останній період Старого Заповіту і перехід у Новий Заповіт. Коли ми читаємо Старий Заповіт, то бачимо, як проходили служби. При жертвоприношеннях кров текла рікою, але при цьому хіба хтось каявся? Ні! І тому Всевишній послав Свого Сина. Він прийшов не для того, щоб привести до себе праведників, а щоб спасти грішників.

Ми багато звертаємось до Бога. Але треба й полюбити себе, полюбити ближнього, прийти у церкву, покаятись у своїх гріхах. Сам Господь Всевишній полюбив нас так само, як і Свого Сина, і не пошкодував Його віддати за нас з вами.

Христос народився! Славімо Його!

Пастор церкви «Перемога» Віталій Осіпчук.

Поздравляю всех со светлым праздником Рождества Христова!

Я верю, что все христианские праздники говорят о любви Божьей к людям. Но Бог говорит и о нашей ответственности. Как Он посвящен нам, так и от нас Он ожидает такого же посвящения. И все, что Бог ожидает от нас – чтобы мы также любили ближнего.

Я прошу, чтобы вы помолились за тех, кто рядом, не зависимо от того, из какой он церкви и знакомы ли вы:

«Господь, я прошу благословить каждого на этом месте, кто рядом с нами. Желаем, чтобы Твоя любовь возрастала в каждом из нас во имя Иисуса Христа. Чтобы мы могли принимать друг друга, понимать, ценить. Благослови, Господь, нашу страну, и пусть явится милость Твоя в прощении грехов. Во имя Иисуса Христа! Аминь!».

Христос народився! Славімо Його!

 

 

 

 

 

 

 

Пастор церкви «Божий гараж» Павло Якубенко

Я поздравляю вас всех с этим чудесным праздником!

В истории о рождении Иисуса Христа написано, что на поле перед пастухами предстал Ангел и возвестил им великую радость, что родился Спаситель. «И внезапно явилось с Ангелом многочисленное воинство небесное, славящее Бога и взывающее: слава в вышних Богу, и на земле мир, в человеках благоволение!»  (Св. Евангелие от Луки 2:12-14).

Когда приходит Иисус в твое сердце, тогда приходит мир. И если в твою жизнь пришел Иисус Христос, пусть в твоих глазах светится эта радость. И то тепло, которое в твоем сердце, пускай распространяется как можно дальше. Пускай на этой площади в следующем году будет намного больше людей.

Христос народився! Славімо Його!

Пастор церкви «Слово життя» Олександр Щербина

Если мы будем жить в благодарности Богу, если будем Его почитать, то этот год в Украине не будет годом обезьяны, а будет годом Господа Иисуса Христа.

Это величайший день рожденья на этой земле. Потому что в этом Человеке, который пришел так скромно, сегодня и для тебя, и для меня есть надежда на будущее, надежда на то, что однажды мы встретимся лицом к лицу с Богом и будем с ним царствовать в вечности.

Я благодарю Бога, что Он проделал такой огромный путь. И Бог знал, посылая сюда Сына Своего, что у Него все получится. И у тебя все получится, если ты сегодня будешь взывать к Богу и будешь молиться за свой город и за свою страну.

Сегодня для Бога рождаются сотни и миллионы людей на этой земле, потому что та любовь, с которой пришел Бог Отец в Сыне Своем Иисусе Христе сегодня распространяется и касается многих.

Мы просим Тебя, Отец, благослови нас духом богоискания.

Иисус, мы благодарим Тебя, что Ты пришел, чтобы показать каков Отец, и чтобы разрушить дела дьявола. Помоги нам найти волю Твою на этой земле и исполнить ее до конца.

Христос народився! Славімо Його!

 

 

 

 

 

 

 

Зібрання також привітали пастор-рабин месіанської єврейської громади Сергій Пінчук, пастор церкви «Посольство Боже» Ірена Ружицька, служитель месіанської громади «Дім Істини» Євгеній, капелан Василь Дехтяренко.

Заступник міського голови Дмитро Ткачук привітав місто від імені міського голови та міської ради. Він побажав всім миру, добробуту, більше чуйності, більше щирості, більше приємних намірів один до одного.

Христос народився! Славімо Його!

 

Фото Ірини Садовнікової

Тамара Лозовик

Прес-центр церкви «Заповіт Ісуса Христа»

Категория: