Різдво в Житомирі

5
Ваша оценка: Нет Средняя: 5 (5 голосов)

Великі християнські свята такі як Пасха та Різдво святкують в Житомирі громадою з 2000 року на центральній площі міста. Такий привілей є далеко не в усіх містах України, адже у нас святкують християнські конфесії разом.

7 січня віруючі різних конфесій зібралися на площі Корольова, щоб відсвяткувати Різдво Христове. Ініціатором проведення таких заходів є церква "Заповіт Ісуса Христа". Пастор церкви, єпископ Центру об'єднання християнських євангельських церков України Олександр Дехтяренко наголосив: "Бог дав нам милість вже тринадцятий рік поспіль святкувати Різдво на центральній площі міста в єдності з віруючими різних конфесій. Написано в Біблії, що по любові один до одного пізнають, що ми учні Христа. Ми виконуємо цю заповідь. І я прошу вас не осуджувати, а любити , поважати та благословляти всіх людей".

Багато добрих побажань було сказано священниками зі сцени, були звершені молитви, сказані слова благословення.

Ведучі прочитали присутнім вітального листа від мера Житомира Володимира Дебоя: "Шановний Олександре Миколайовичу! Від імені Житомирської міської ради, її виконавчого комітету та від себе особисто щиро та сердечно вітаю Вас та Вашу паству із найвеличнішим християнським святом - Різдвом Христовим!

Народження Ісуса Христа принесло людям надію на добро і справедливість, щиру віру та прихильність до справи Божої. Проповідуючи добро та любов до ближнього, Ісус Христос запалив іскру Божого милосердя у серцях мільйонів людей.

...Нехай Ваші сподівання та мрії здійснюються завдяки наполегливій праці та щирій молитві".

Після закінчення офіційної частини свята всі присутні здійснили святкову ходу. Колона, очолена священиками, тричі обійшла площу, проголошуючи: "Христос народився! Славімо Його!".

Невід'ємна частина святкування Різдва - вертеп. 

Глядачі побачили біблійську сцену народження Ісуса у Віфліємі. За гарне виконання талановиті актори були нагороджені щирими оплесками житомирян та гостей міста.

Лунали пісні, водили по площі хороводи – важко було встояти на місці! Навіть зима щедро посипала снігом, що закружляв в танці разом з радісною юрбою святкуючих.


 

Того, хто змерз, пригощали гарячим чаєм.

Ми запросили поділитися враженнями гостей свята.

Олена, 22 роки, студентка:
- Я вперше опинилась на такому святі. Для мене Різдво - це в першу чергу сімейне свято. Ми завжди збираємось своєю сім'єю. Чи подобається саме таке святкування? Це дуже незвично, але цікаво.

Оксана, 30 років, співачка:
- Відразу відчувається радісна атмосфера на площі. Ми були запрошені і не жалкуємо, що прийшли. А взагалі ми з чоловіком та синочком вже двічі були на таких святах. Що для мене Різдво? Різдво - це єдність сім`ї, це прощення. Цьому здитинства вчили нас батьки.

Руслан, 56 років, будівельник:
- Я звик інакше відмічати це свято. Але сьогодні відчув, що воно особливе. І люди веселяться геть всі тверезі. Не звично. Але дуже гарно.

Свято на площі закінчилось, і люди розходились по свом домівкам, зберігаючи в своїх серцях відчуття єдності, радості та любові.

Христос народився! Славімо Його!

Спецкори: Людмила Паламаренко, Тамара Лозовик
Фотографи: Сергій Березун, Наталія Андрущенко, Євген Рибак, Євген Умінський
Прес-центр церкви "Заповіт Ісуса Христа"

Категория: