Кущі – свято єдності та радості

5
Ваша оценка: Нет Средняя: 5 (1 голос)

 

Завершуючи цикл осінніх біблійних свят, житомирські християни в неділю 27 вересня зібрались в «Ракушці» та відзначили початок празника Кущів, який за традицією святкується цілий тиждень.

 

 

Сенс Кущів, або по-єврейськи Суккот, в тому, щоб нагадати людям, що всі ми діти Божі, і по Його милості та під Його захистом ми проживаємо відведений для нас час. Ми на Землі тимчасові, а вічне життя на Небесах не обмежене ні часом ні простором.

В нещодавно відремонтованому літньому театрі «Ракушка» зібралось багато народу, не дивлячись на похмурий день. Представники різних церков та деномінацій всідалися поруч, вітали один одного із святом, разом молилися та славили Бога. Намагались не звертати уваги на відмінності в традиціях, але шукали те спільне, що об’єднує всіх християн.

Свято розпочалось з радісних святкових пісень групи прославлення церкви «Заповіт Ісуса Христа».

Старший пастор Церкви Християн Віри Євангельської «Заповіт Ісуса Христа», єпископ Центру об’єднання християнських євангельських церков України Олександр Дехтяренко привітав зібрання і запропонував святкування розпочати з молитви, якою моляться всі християни – «Отче наш».

Пастир Олександр розповів про історію свята Кущів. Кущі символізують тимчасове житло – шалаш, намет, шатер, в якому жили євреї по дорозі від Єгипту до землі обітованої. Всі ті роки вони повністю залежали від Бога, Який про них піклувався.

Єврейський народ був зобов’язаний під час цих свят відвідувати Єрусалим. А коли Ісус своєю смертю та воскресінням з’єднав всі народи, то це свято розповсюдилось на всіх людей. Це свято дуже давнє, про нього писав більше 2600 років тому пророк Захарія:  «І станеться, що позосталі з усіх тих народів, що приходили на Єрусалим, то будуть приходити з року на рік, щоб вклонятись Цареві, Господу Саваоту, і щоб святкувати свято Кучок. І станеться, хто від земних племен до Єрусалиму не прийде, щоб вклонятись Цареві, Господу Саваоту, то не буде дощу в них» (Захарія 14:16,17). Тут мається на увазі і дощ для земного врожаю і вода Духа Святого.

Ці дні називаються також святом Врожаю. Це подяка Богові за врожай на ланах, в садах та городах. Але йдеться більше про духовний врожай, коли в кінці століть буде зібраний урожай Божий - всі віруючі.

Зі словом та молитвою до зібрання звернувся клірик Спасо-Преображенського собору отець Роман.

Мир вам! Це святкування – не язичництво. Помінялись часи і традиції, але дякувати Богові, що це біблійне свято відродилось. Дякуємо Богу за милість і спасіння нашої безсмертної душі. Тут зібрались ті, хто хочуть подякувати Богові, а Господь приймає хвалу від чистого серця.

 Тут зібрались різні люди з різних конфесій, які звершують ті справи, на які покликані Богом. Ви як той чоловік, який один з десяти повернувся, щоб подякувати Богові за зцілення. А де ж ті дев’ять? Для них ці порожні місця.

Від Української Православної Церкви Київського Патріархату на свято приїхав настоятель Свято-Іоанно-Богословської парафії (с. Сонячне), отець Ігор з церковним хором, який утворився саме напередодні цього свята.

Пісня про жнива – це притча при сіяча: «То ж для Бога квітує хай нива твоя».

Без Бога нічого робити не можемо. Сонце і дощ – над грішними і над праведними. За все треба дякувати. Про це співали в пісні «Подяка Отцеві».

Від месіанської громади «Дім Істини» прийшов привітати житомирян Борислав Телешман.

Майже дві тисячі років тому настав момент, який з'єднав Ізраїль і язичників - тепер всі єдині в Ісусі Христі. Для чого важливо збиратися на празники разом з дітьми - щоб дізналися роди ваші. Ми мандрівники і прибульці на цій землі. Будинки наші, все, що маємо, і плоть наша – все тимчасове. Вічний Бог і вічна душа наша.

У Євангелії від Івана в 7 розділі написано, що свято Кущів святкував Христос. Це було грандіозним завершенням осінніх свят. Від світла мінор висвітлювалися цілі міста. На всі ці надзвичайно красиві дійства дивилися і іудеї і язичники.

Борислав Телешман заспівав пісню єврейською мовою основна тема якої - все дихаюче да славить Господа.

 

 

 

 

 

 

Пастир церкви «Перемога» помолився за єврейський народ, так як у Біблії написано, що благословляючі Ізраїль будуть у благословенні, а бажаючі миру Єрусалиму матимуть благоденство.

Разом з групою прославлення всі гості свята співали Господу і поклонялися в єдності.

Пастир Віталій сказав, що нам важливо згадувати про те життя, яке ми проводили без Бога, щоб усвідомлювати ті чудеса, які відбуваються в нашому житті зараз. Бог дарував нам церкву, щоб прийшло світло для всіх людей і щезла духовна сліпота.

 

Пастор церкви «Божий гараж» Павло Якубенко разом з музиками церви «Слово життя», а потім група прославлення єврейської месіанської общини разом з хором церкви «Заповіт Ісуса Христа» ще і ще в піснях радості славили Бога.

 

 

 

Наприкінці святкування пастир Олександр оголосив про заручини Руслана і Тетяни. Тепер вони наречений та наречена. І незабаром буде весілля.

 

 

Далі настав час спілкування, і всі, хто приніс з собою частування, пригощали своїх невипадкових сусідів – знайомих і незнайомих.

 

 

 

 

 

 

Свято добігало свого кінця, і пастор благословив народ та відпустив усіх з миром.

Прес-центр церкви «Заповіт Ісуса Христа»

Категория: